Yolun Açık Olsun, sinemaya yakışırdı
26/04/2022


Engin Akyürek ve Tolga Sarıtaş'ı bir araya getiren "Yolun Açık Olsun" filminin fragmanı yayınlandı. Peki bu proje, dijital kataloglara girmeden sinemada gösterilmeyi hak etmiyor muydu?

Engin Akyürek ve Tolga Sarıtaş'ı bir araya getiren "Yolun Açık Olsun" filminin fragmanı yayınlandı.

Mehmet Ada Öztekin'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu Hakan Evrensel'e ait. Hakan Evrensel, Nefes: Vatan Sağolsun ve Anadolu Kartalları filmlerinin de senaristi. Filmin yapımcısı, Netflix için birçok projeye imza atan Saner Ayar'ın sahip olduğu O3 Medya.

Yolun Açık Olsun projesi çok uzun zamandır yapımcıların elinde geziyor. Projeye ilk olarak farklı alanda sinema filmleri yapan Two Yapım talip oldu. Hatta Hakan Evrensel ile prensipte anlaşıldı. Ancak şirket projeden vazgeçti. Sonrasında projeye bir süre Abdullah Oğuz çalıştı. Hatta Mars Dağıtım filmin gerçekleşmesi için bir hayli uğraştı. Ancak proje önce bir şekilde Özlem Durak'a, oradan da Saner Ayar üzerinden Netflix'e ulaştı.

Sayılan tüm isimler projeye ilk andan itibaren sinema filmi olarak çalıştılar ancak pandemi şartları ve Netflix'in iştah kabartan teklifi sonucunda proje dijital platformda kaldı.

Projenin fragmanını izleyince; uzun süredir sinemanın ihtiyaç duyduğu özgün kurmaca dram filmi açığını bu filmin kapatabileceğini hissediyorsunuz. Fragmanı izleyince bu projenin büyük perdeye yakışacağını hissediyorsunuz.

Filmin dijital platformlarla birlikte hayatımıza giren "içerik kataloğu"nda kaybolup gitmesine gönül razı olmuyor. Ancak öyle ya da böyle fragmanıyla bile bizi mest eden, iki büyük starın oyunculuk resitali gibi görünen bu filmi, dev ekranda keyifle izleme şansımız olmayacak. Filmi 23 Mayıs'tan itibaren Netflix'den izleyebileceğiz.

Senarist Hakan Evrensel'in senaryosunu yazdığı filmlerin gişe başarısı ortadayken, iki büyük star projeye ikna edilmişken; yapım şirketi O3'ün bu filmi sinemaya çıkma hususunda daha cesur davranmasını beklemek Engin Akyürek ve Tolga Sarıtaş hayranlarının da büyük hikayeleri büyük perdede izleme sevdalılarının da hakkı olsa gerek.

Yolun Açık Olsun'un fragmanı ve güncel detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.