Sinemalar "güzel" açıldı.
30/06/2021


Uzun bir aradan sonra sinemalar 2 Temmuz'da kapılarını açtı. Tüm dünyada açılış rakamları rekor kırarken Türk sinema izleyicisi de salonlara hızlı bir dönüş yaptı. Hızlı ve Öfkeli 9, 3 günde 181 bin seyirci tarafından izlendi.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda sinema salonları 1 Temmuz itibarıyla yeniden misafirlerine kapılarını açtı.

Sinemaların tekrar faaliyete başladığı ilk hafta sonunda, merakla beklenen Hızlı ve Öfkeli 9, kapasite sınırlamaları ve bazı salonların henüz kapılarını seyirciye açamamış olmasına rağmen ilk hafta sonunda 181 bin 692 seyirci tarafından izlenerek son 1 yılın en iyi açılış performansına imza attı.

Toplamda yaklaşık 227 bin seyircinin salonlardaki yerini aldığı hafta sonunda, Hababam Sınıfı Yaz Oyunları 21 bin 833, Cruella ise 9 bin 311 seyirci tarafından izlendi.

Özellikle, Amerika, İngiltere, Çin gibi büyük pazarlarda rekorlarla açılış yapan sinemalara Türk izleyicisinin ilgisinin de artarak devam etmesi bekleniyor.

İşte vizyondaki filmler:

Fast & Furious - Hızlı ve Öfkeli 9

Yönetmen Justin Lin imzalı aksiyon sinemasının en iyi örneklerinden olan Hızlı ve Öfkeli serisinin 9. filmi
Oyuncular
Vin Diesel, Charlize Theron, Helen Mirren, John Cena, Jordana Brewster

Fragman
Hababam Sınıfı Yaz Oyunları

Doğa Can Anafarta imzalı serinin yeni filminin başrollerinde Toygan Avanoğlu, Yusuf Çim, Altan Erkekli, Fırat Albayram, Giray Altınok gibi isimler yer alıyor

Fragman:Son Şaka

Erkam Bülbül imzalı Son Şaka pandemi döneminde yarım kalan vizyonuna devam ediyor. Ege Kökenli ve Serdar Gökalp'in baş rollerini paylaştığı film Hollywood merkezli Lionsgate'in remake haklarını talep etmesiyle gündeme gelmişti.

Fragman:
Vizyondaki tüm filmler için -> tıklayın