2022 ilk 6 ay IMDb Ortalamasında zirve Can Yaman'ın
02/07/2022


IMDb Starmetre global bilinirliğin bir göstergesi. Oyuncuların bu listedeki yerleri her hafta değişkenlik gösteriyor. Peki 2022'nin ilk 6 ayında ortalama olarak bu listedeki sıralama nasıl oldu? İşte detaylar.

IMDb Starmetre sıralamasında her hafta başka bir isim zirveye çıkıyor, oyuncuların sıralamaları haftalık olarak değişkenlik gösteriyor. Ancak sektör profesyonelleri bir oyuncu için bu rakamın son 1 yılda, 6 ayda, 3 ayda ortalama olarak hangi değere geldiğiyle ilgileniyorlar.

Farklı sebeplerle bu listenin üst tarafına çıkmış oyuncuların listede uzun süre kalıp kalmadığı değerlendiriliyor. Socipol son 6 ay içindeki ortalama değerleri kullanıcılarıyla paylaşıyor.

Buna göre Can Yaman tüm dünyadaki 11 milyonu aşkın isim arasında son altı ayda ortalama 3779. olarak listenin en tepesinde yer alıyor. Can Yaman her hafta bu listenin ilk beşindeki isimlerden biri.

Can Yaman'ı dünya ortalama sırası 4345 olan Hande Erçel takip ediyor. Hande Erçel de zaman zaman listede en yukarıda olan ve son 6 ayda hep listenin ilk beşinde yer alan bir isim.

Can Yaman ve Hande Erçel ikilisini Kerem Bürsin takip ediyor. Kerem Bürsin son 6 ayda ortalama 5815. olarak Türk oyuncularda üçüncü sırada yer alıyor.

Bu üç ismi Birce Akalay ve Demet Özdemir takip ediyor.

Sondan başa doğru ortalama IMDB sıralamasını görmek için -> TIKLAYIN

***
IMDb Starmetre sıralamasında Türk oyuncularda rekor Ayça Ayşin Turan'a ait. Ayça Ayşin Turan, Hakan Muhafız'ın yayınlandığı 2018'in son günlerinde üst üste üç hafta listede ilk 200 isim arasında yer almıştı.

IMDb Starmetre "en iyi oyuncu" listesi değil elbette. Bu liste global bilinirliği gösteren bir liste. Genellikle dijital projelerin lansman dönemlerinde oyuncuların hızla yükseldiğini ve kalıcı olamadıklarını görüyoruz.

Konuyla ilgili detaylı analiz için: Netflix’in Türk dizileri artık gündem olmuyor. Kazanan sadece Netflix.Güncel IMDb Starmetre sıralaması için -> TIKLAYIN