Pınar Deniz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son olarak baş rollerini Kaan Urgancıoğlu ile paylaştığı Yargı dizisi International Emmy Ödüllerinde 2023'ün "en iyi telenovela"sı ödülünü alan Pınar Deniz'in kariyer yolculuğu.
Socipol | 21/11/2023
Son olarak Aşkın Kıyameti filmi için kamera karşısına geçen Pınar Deniz'in kariyer yolculuğu

Pınar Deniz, 7 Kasım 1993 Adana Doğumlu. Aslen Mardinli olsa da İstanbul Tarabya'da büyümüş. 1,68 boyunda. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunu.

2014 yılında Gani Müjde'nin Sil Baştan dizisinde Evrim karakteriyle ilk kez karşımıza çıktı. Dizi kısa sürede final yaptı.

Sonrasında, Sil Baştan dizisinden rol arkadaşı Murat Dalkılıç'ın Yani klibinde göründü.

2015 yılında başrollerinde Kutsi ve Deniz Baysal'ın olduğu Beyaz Yalan dizisinde Azra karakterini canlandırdı. Bu dizi de uzun soluklu olmadı.

2015 yılında yine Gani Müjde'nin Günebakan dizisinde Sinem karakterine hayat verdi. Günebakan dizisi de 5. bölümde final yaptı.

Pınar Deniz asıl şöhretini 2016-2018 yılları arasında yayınlanan Vatanım Sensin dizisindeki Yıldız karakteriyle kazandı.

59 bölüm devam eden Vatanım Sensin dizisinin Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Miray Daner ile beraber başrollerinden biri olan Pınar Deniz, Bu diziyle hem yurtiçinde hem de yurt dışında şöhret kazanmaya başladı.

Ne gariptir ki 2018 yılında, Berk Cankat ve Almila Ada ile başrolleri paylaştığı Bir Deli Rüzgar dizisi de 6 bölüm sonra final yaptı.

2017 yılında Kardeşim Benim filminin ikincisinde Laz kızı Didem rolüyle ilk sinema filmi tecrübesini yaşamış oldu. Filmin gişesi 500 bin sınırını biraz geçse de ilk film 2 milyon izlendiği için beklentilerin altında kaldı.

Pınar Deniz, 2020 yılında İnsanlar İkiye Ayrılır sinema filmiyle Burcu Biricik ile beraber kamera karşısına geçti. Filmin vizyonu pandemi nedeniyle ertelendi.

Pınar Deniz, 2020 yılında Netflix imzalı gençlik dizisi Aşk 101'de Öğretmen Burcu karakteriyle kamera karşısına geçti.

Kırmızı Oda dizisinde 7 bölüm boyunca Nazlı karakterine hayat verdi.

Menajerimi Ara dizisine konuk olan oyuncu, Netflix'in Aşk 101 dizisinin onay alan ikinci sezonunda da rol almaya hazırlanıyor.

Senaryosunu Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı Netflix filmi Aşkın Kıyameti için Vatanım Sensin'deki rol arkadaşı Boran Kuzum'la yeniden kamera karşısına geçen Pınar Deniz farklı bir imajla seyirci karşısına çıktı.

Pınar Deniz'in 3 milyon Instagram takipçisi var. Yakın zamana kadar Tuba Taçan tarafından temsil edilen oyuncu artık Ayşe Barım ID İletişim tarafından temsil ediliyor.

Son olarak Kanal D'de Yargı Dizisiyle ekranlara dönen Pınar Deniz'in rol arkadaşı Kaan Urgancıoğlu. Urgancıoğlu, Pınar Deniz'in Aşk101 dizisinde de partneriydi.

Pınar Deniz, Disney+ için Aktris dizisinde kamera karşısına geçti. Disney+ Türk içeriklerini yayından kaldırınca proje tek sezonda kaldı

Pınar Deniz 8/11/2023'de IMDb Starmetre'de dünyada 11M kişi arasında 220. oldu.

Pınar Deniz'in baş rollerini Kaan Urgancıoğlu ile paylaştığı Yargı dizisi International Emmy Ödüllerinde 2023'ün "en iyi telenovela"sı ödülünü aldı.