Çağatay Ulusoy hakkında bilmeniz gerekenler

Son olarak Kağıttan Hayatlar filmi ile gündeme gelen, İlk Türk yapımı Netflix dizisi The Protector, Hakan Muhafız'ın başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy hakkında bilmeniz gerekenler.
Socipol | 16/03/2021
İlk Türk yapımı Netflix dizisi The Protector, Hakan Muhafız'ın başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy hakkında bilmeniz gerekenler.

23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul Bakırköy'de doğdu. Ulusoy, 1,85 boyunda.

Oyunculuğa 2011 yılında Adını Feriha Koydum dizisiyle başladı.

Aynı yıl, ilk sinema filmi Anadolu Kartalları'nda başrolü Engin Altan Düzyatan'la paylaştı.

2013 yılında başrolleri Serenay Sarıkaya ile paylaştığı yeni dizisi Medcezir'de Yaman karakterine hayat verdi.

2015 yılında ikinci sinema filmi Delibal'da Leyla Lydia Tuğutlu ile baş rolleri paylaştı.

2016-2017 yıllarında Ay Yapım imzalı İçerde dizisinde Sarp karakterini oynadı.

Son olarak 2018 yılının sonunda ilk Türk Netflix yapımı The Protector'da Hakan karakteriyle dünya çapında bilinirliğini katladı.

Netflix'in ağı sayesinde global eğlence endüstrisinin önemli isimleri arasında ismi sayılmaya başlandı. (Fotoğraf: La Casa De Papel'den Alvaro Morte ile)

IMDb raporlarında 2017 yılından itibaren hep ilk 10.000 isim arasında yer alan oyuncu, The Protector ile dünyanın en büyük oyuncularının yer aldığı ilk 500 içine girmeyi başardı.

IMDb Starmetre'de 159'unculuğa kadar çıktı.

Çağatay Ulusoy'un adı son olarak, Es Film imzalı TRT projesi Barbaros'ta geçti. Ancak Ulusoy son anda projeden ayrıldı. Ulusoy ile beraber Taylan Biraderler de projeyi bıraktı.

Çağatay Ulusoy ilk ismi Mücadele Çıkmazı olan Kağıttan Hayatlar filminde alışılmışın dışında bir rolle seyicilerin karşısına çıktı. Film Netflix'te yayınlandı.

Çağatay Ulusoy son olarak Çağan Irmak'ın yönettiği ve bir film yapımcısını canlandırdığı Yeşilçam dizisiyle Blu TV'de yeniden seyircisiyle bulaşmaya hazırlanıyor.
Haberde kim var?